Knížka Jen tak

Knížka Jen tak vyšla v roce 2014. Je mozaikou různých příběhů a vzpomínek. Texty uspořádala a osobitými ilustracemi doplnila grafička Magdaléna Kalistová. Publikace je jejím dílem nejen po výtvarné, ale i po technické stránce. Magdino pojetí navíc dalo veršům nový poetický rozměr, je hravé, plné náznaků a nečekané symboliky. Už jen obálka přímo vybízí k odhalování tajemství skrytých uvnitř. Mate-li chuť, můžete tu do knížky nahlédnout.

Napsali o sbírce

Je vidět, cítit, že básně jsou nasbírané za dlouho, napsané z potřeby, ne vychrlené rychlokvašky. Skrývají nejniternější city k nejbližším, jsou v nich stopy života-bolů, ale především láska. Helena, obklopena láskou, lásku rozdává. Kdybych to uměla, napsala bych to takhle, a bylo by to o mně.

Marie Retková

Sbírka básní, kterou jsem pečlivě přečetl tam i zpátky, je moc povedená, podivuhodně introvertní, místy okouzlující, uspořádaná s citem (tak akorát), poukazující k delikátnějším emocím, událostem a příběhům (Tak zase zítra, Pane Jiří; Pusa, která hrozně škrábe; Své medvídky odhazuji v dál; Tátovi aj.). Sbírka působí vyzrále, potěší a je s velkým citem graficky upravená. Život každého člověka něco poznamená, něco si navždy zapamatuje a s něčím se nikdy nesmíří. O tom všem ta půvabná knížka je.

Allan Gintel